Justyna i Andrzej zdjęcia ślubne, deszczowo-taneczną parę, mogliście poznać na blogu już dawno temu. Ceremonia ich zaślubin zdążyła już przejść do historii… ale postanowiliśmy ją odświeżyć robiąc plenerowe zdjęcia ślubne. Wybraliśmy się więc do miejsca, w którym wszystko się zaczęło- pałac w Jabłonnieplener ślubny warszawa zdjecia (26)

plener ślubny warszawa zdjecia (25)

plener ślubny warszawa zdjecia (18)

plener ślubny warszawa zdjecia (17)

Andrzej po za tańcem zajmuje się też fotografią. Z jednej strony była to dla mnie okoliczność stresująca- trudniej jest fotograficznie olśnić kogoś takiego. Z drugiej strony jest to pomocne. Bystre oko Andrzeja wypatrzyło w kącie ten oto stolik, pokryty szkłem, który, jeśli stanie się pod odpowiednim kątem, można przemienić w lustro. plener ślubny warszawa zdjecia (16)

W pewnym momencie podeszliśmy do okna. Okno zawsze jest fajnym źródłem światła…plener ślubny warszawa zdjecia (24)

…wtedy sytuacja oświetleniowa zmieniła się. Słońce za oknem wyszło zza chmur i zarysowało kształt okna na pałacowej podłodze. Ustawiając naświetlenie tak, by nie prześwietlać miejsc oświetlanych przez słońce- uzyskaliśmy ciemność w pałacowej sali… wtedy kinkiety zrobiły magię!
plener ślubny warszawa zdjecia (23)

Pozwoliłem sobie jeszcze na delikatne błyśnięcie w plecy małżeństwa by zarysować kontur ich głów.
plener ślubny warszawa zdjecia (22)

Później Justyna i Andrzej wskoczyli do pudełka i zmienili się na chwilę w porcelanowe laleczki. plener ślubny warszawa zdjecia (21)

plener ślubny warszawa zdjecia (20)

plener ślubny warszawa zdjecia (19)

W pałacowym ogrodzie znaleźliśmy łuk tryumfalny. Posłużył on jak tło…plener ślubny warszawa zdjecia (15)

…i mniej oczywisty element tła. plener ślubny warszawa zdjecia (14)

plener ślubny warszawa zdjecia (13)

Z Jabłonnej jest już nie daleko nad Zalew Zegrzyński. Grzechem było by nie skorzystać z bliskości wody. Łódź wypożyczyliśmy w porcie Zegrze 360 co okazało się świetnym wyborem. Pomimo tego, że wypożyczenie łodzi to groszowa sprawa, to zostaliśmy obsłużeni po królewsku. Było to bardzo pozytywne zaskoczenie dla całej naszej trójki. Zwróćcie uwagę, że po za obsługą portu, nawet kaczki zechciały nam pomóc i pięknie zapozowały do zdjęcia ;)plener ślubny warszawa zdjecia (12)

plener ślubny warszawa zdjecia (11)

To ujęcie wspominam miło. By je złapać musiałem zejść do wody, co w letni słoneczny dzień było przyjemne. Natomiast, żeby woda wyglądała tak jak wygląda- musiałem zejść z aparatem niemal do jej poziomu, jeszcze kilka centymetrów i potrzebna by była obudowa podwodna. Musiałem się nieźle powyginać, aż żałuję, że nikt nie robił zdjęć z boku. Musiałem zabawnie wyglądać. plener ślubny warszawa zdjecia (10)

Kiedy młodzi już się napływali, przysiedli na pomoście patrząc w dal…plener ślubny warszawa zdjecia (9)

…a potem pan wynajmujący nam łódź, zaskoczył nas raz jeszcze. Powiedział, że jego sąsiad ma zacumowany katamaran, a on pobiegnie do niego i zapyta czy i jego możemy wykorzystać jako rekwizyt. Był skuteczny. plener ślubny warszawa zdjecia (8)

Leżeliście kiedy w siatce rozciągniętej nad wodą?plener ślubny warszawa zdjecia (7)

Wrodzona strachliwość trzęsła moimi kolanami kiedy ładowałem się tam ze sprzętem. Justyna i Andrzej mniej się tym przejmowali. To dobrze bo tego dnia czekał ich jeszcze jeden sprawdzian odwagi. plener ślubny warszawa zdjecia (6)

plener ślubny warszawa zdjecia (5)

Na ostatnią część pleneru wleźliśmy na dach bloku. Kończył się już dzień. Sąsiednie budynki muskały promienie zachodzącego słońca. Cisza, spokój i przestrzeń…. fajnie się siedzi na górze…. ale wspominałem o odwadze, prawda? Zdjęcia w kolorze zrobiłem tak, że małżonkowie wyglądali jakby stali przy krawędzi, a tak na prawdę byli bezpieczni. plener ślubny warszawa zdjecia (4)

plener ślubny warszawa zdjecia (3)

Na koniec jednak poprosili bym zrobił to zdjęcie. W czasie fotografowania powiedziałem “teraz to wygląda jakbyście na prawdę stali przy samej krawędzi” , po chwili zreflektowałem się, bo to nie tylko tak wyglądało, ale tak było. Przeszły mnie ciarki, szybko zrobiłem zdjęcia i zeszliśmy na dół. To nie było by fajne gdyby mi zlecieli na glebę.

plener ślubny warszawa zdjecia (2)

Na szczęście Justyna i Andrzej mocno stąpają po ziemi i nie przewracają się zbyt łatwo ;)plener ślubny warszawa zdjecia (1)

Nie zapomnij kliknąć “lubię to!” jeśli spodobały Ci się zdjęcia Justyny i Andrzeja. Jeśli chcesz mnie zatrudnić albo o coś zapytać- dzwoń na 504 673 997 lub skorzystaj z formularz kontaktowy fotograf. Lubisz taniec? Pewnie rzuciło Ci się w oczy, że niektóre zdjęcia wyglądają jak stop klatki z konkursu tanecznego… to nie przypadek. Justyna i Andrzej są instruktorami tanga argentyńskiego, ich strony znajdziesz tu: Justyna Andrzej  .