ślub pułtusk, bazylika zwiastowania nmp, fotograf ślub pułtusk

Zapewne każdy fotograf ślubny lubi robić zdjęcia w kościele, który jest duży i ładny. Takie najczęściej są kościoły zabytkowe. Taka jest Bazylika Zwiastowania NMP w Pułtusku. Ślub w tej świątyni to nie lada gratka dla oka. Budynek jest przestronny, ma kamienną podłogę, zdobione sklepienie i wypełniony jest mnóstwem obrazów, których autorzy mogli pochwalić się dobrym kunsztem… takie rzeczy ciężko spotkać w nowych kościołach. W tej bajkowej scenografii przysięgę składali sobie Jolanta i Bartłomiej. Atmosferę dopełniała muzyka, nie dość, że nie byle jaka, to jeszcze rodzinna: na organach grał tata panny młodej, a śpiewała jej siostra.

Limuzyna zajechała przed Bazylikę. Bartłomiej otwiera drzwi.

ślub pułtusk (1)

Ostatni przedślubny pocałunek.
ślub kościół w Pułtusku

Na zakrystii. Zarówno młodzi jak i świadkowie mają zaaferowane miny. Chwilę przed ceremonią okazało się, że jeszcze nie wszystko zostało zapięte na ostatni guzik.zdjęcia ze ślubu w pułtusku

Szybko jednak uporano się z problemami i uśmiechy powróciły na oblicza młodej pary.ślub pułtusk (4)

ślub pułtusk (5)

ślub pułtusk (6)

ślub pułtusk (7)

fotografie ze ślubu w pułtusku

fotografia ślubna pułtusk

Pułtusk ślub Bazylika Zwiastowania NMP

organista w kościele w Pułtusku parafia św Mateusza

ślub pułtusk (12)

ksiądz w kościele w Pułtusku - bazylika zwiastowania nmp

fotograf ślub pułtusk

Przysięgi ślubne w Bazylice Zwiastowania Najświętszej Marii Panny składa się daleko za ołtarzem, przy samym tabernakulum. W większości kościołów fotografom absolutnie nie wolno tam wchodzić… kiedy więc po raz pierwszy fotografowałem w tym kościele, a kapłan zaprowadził tam młodą parę… na chwilę zgłupiałem i nie wiedziałem co robić :D Tym razem to nie był mój pierwszy raz i już wiedziałem czego należy się spodziewać. Mimo to, dziwnym uczuciem jest przekraczać tę nie przekraczalną granicę ołtarza.
ślub pułtusk (15)

nakładanie obrączki

całowanie obrączki

zdjęcia ślubne bazylika zwiastowania nmp pułtusk

przyjmowanie komunii ślub kościelny

ślub w zabytkowym kościele

ślub pułtusk parafia św mateusza

Lubię zwyczaj podpisywania ślubnych dokumentów w kościele, bezpośrednio po ceremonii przysiędze. Jest to bardziej uroczyste i symboliczne niż podpisywanie się gdzieś ukradkiem na zakrystii ;)
panna młoda podpisuje dokumenty w kościele

panna młoda wychodzi z kościoła w Pułtusku

ślub pułtusk (24)

panna młoda w samochodzie

Przysięga złożona, dokumenty podpisane… nadszedł więc czas na weselną zabawę. O tym w następnym odcinku. Zalajkuj fanpejdża by być na bierząco!